Make your own free website on Tripod.com

Stovimos pozos

Padahastasana

Kojų ir rankų poza

Pratimo atlikimas

1. Atsistokite tiesiai. Kojos tiesios, pėdos - lygiagrečiai, 7-8 cm viena nuo kitos. Rankos nuleistos žemyn. Žiūrėkite į priekį.

2. Lėtai ir giliai įkvėpdami, pamažu tieskite rankas į priekį ir pakelkite virš galvos. Alkūnių ir kelių nelenkite. Ištiestas rankas laikykite lygiagrečiai pečių plotyje. Žiūrėkite tiesiai.

3. Lėtai iškvėpdami, nelenkdami kelių ir alkūnių, maksimaliai atsiloškite atgal.

4. Įkvėpdami pradėkite lėtai lenktis į priekį. Pilvą įtraukite. Kai kūnas bus vertikalioje padėtyje, pradėkite iškvėpti ir toliau lenkitės į priekį, kol pasieksite grindis. Trimis rankų pirštais (nykščiu, smiliumi ir didžiuoju) suimkite kojų nykščius. Taip pabūkite nekvėpuodami kelias sekundes.

5. Vis dar nekvėpuokite. Tempdami kojų nykščius ir lenkdami per alkūnes rankas, galvą traukite arčiau prie kojų ir kaktą įsprauskite tarp kelių. Tai galutinė poza. Nekvėpuodami būkite tol, kol galite. Ilgindami trukmę, negiliai kvėpuokite. Visą dėmesį sukoncentruokite į stuburą.

6. Įkvėpdami pamažu grįžkite į pradinę padėtį. Judesius atlikite atvirkštine tvarka: paleiskite kojų nykščius, ištieskite rankas virš galvos, išsitieskite, atsiloškite atgal, atsistokite tiesiai, rankas nuleiskite žemyn. Atsipalaiduokite.

Atgal į asanų sąrašą

© Audrius Dzikevičius 1998-1999.