Make your own free website on Tripod.com

Pozos kojomis į viršų

Viparita Karani

Atvirkštinė poza

Pratimo atlikimas

1. Atsigulkite ant nugaros, kojas suglauskite. Rankas padėkite prie šonų delnais žemyn, nykščius priglauskite prie šonų. Atsipalaiduokite.

2. Įkvėpdami delnais remkitės į grindis ir lėtai kelkite abi suglaustas kojas aukštyn, kol jos atsidurs vertikalioje padėtyje. kojų per kelius nelenkite, rankų nuo grindų nekelkite. Visiškai iškvėpkite. Tokia poza pabūkite 5 sekundes.

3. Giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite. Iškvėpdami vėl spauskite delnus prie grindų ir, nelenkdami kojų, kojas iš vertikalios padėties leiskite už galvos žemyn, koljos taps lygiagrečios grindims. Tuo pat metu kelkite nuo grindų klubus ir dubenį, lenkdami stuburo apatinę dalį.

4. Greitai sulenkite rankas per alkūnes ir delnais įsiremkite į sėdmenis netoli klubų sąnarių, kad padėtumėte išlaikyti pusiausvyrą. Alkūnėmis atsiremkite į grindis.

5. Įkvėpdami kojas vėl iškelkite aukštyn. Iškvėpkite ir kvėpuokite paprastai.

6. Kojas laikykite visą laiką suglaustas, per kelius nelenkite. Žiūrėkite į kojų didžiuosius pirštus. Kojų pėdas, pirštus bei veidą atpalaiduokite. Kvėpuokite paprastai ritmiškai. Tai galutinė poza. Išlaikykite ją pagal galimybes (iki 2 minučių).

7. Atlikdami judesius atvirkštine tvarka lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Atsipalaiduokite Savasana.

Atgal į asanų sąrašą

© Audrius Dzikevičius 1998-1999.